Wszystko, co wiemy o amerykańskim „Squid Game”. Reżyserem ikona Hollywood
Za nami emocjonujący finał „Squid Game”, po którym jeszcze więcej mówi się o amerykańskim spin-offie hitu Netfliksa. Pojawiająca się w zakończeniu Cate Blanchett to zapowiedź gwiazdorskiej obsady produkcji. Już wiemy, że reżyserem będzie twórca takich hitów jak „Podziemny krąg”, „Mindhunter” czy „Siedem”, czyli sam David Fincher. Oto, co wiemy o amerykańskim „Squid Game”.

Netflix ogłosił, że za kamerą amerykańskiego spin-offu „Squid Game” stanie David Fincher — reżyser znany z takich produkcji jak „Mindhunter”, „Podziemny krąg” czy „The Social Network”. To najważniejsza informacja dotycząca nowej wersji kultowego koreańskiego serialu. Według źródeł bliskich Variety, anglojęzyczny spin-off ma być głównym projektem Finchera w 2025 roku. Premiera nowej wersji Squid Game jest spodziewana najwcześniej pod koniec 2026 roku.
Cate Blanchett gwiazdą amerykańskiego „Squid Game”
W ostatnim odcinku trzeciego sezonu „Squid Game” widzowie zostali zaskoczeni nieoczekiwaną sceną z udziałem hollywoodzkiej gwiazdy. Front Man pojawia się w Los Angeles, gdzie słyszy charakterystyczny dźwięk gry w ddakji. Przez okno samochodu dostrzega kobietę w garniturze grającą ddakji z nieznanym mężczyzną. Gdy odwraca się w jego stronę, okazuje się, że to Cate Blanchett. Jej obecność wywołuje zaskoczenie na twarzy Front Mana, co sugeruje, że nie brał udziału w ekspansji gry do Stanów Zjednoczonych.
Kim są twórcy amerykańskiego „Squid Game”?
Scenariusz do amerykańskiego „Squid Game" ma zostać napisany przez Dennisa Kelly’ego — twórcę brytyjskiego serialu „Utopia”. Choć informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez Netflix, doniesienia medialne wskazują na jego udział w projekcie. Kelly znany jest z tworzenia mrocznych, dystopijnych światów, co może dobrze komponować się z atmosferą Squid Game.
Za sterami projektu stanie David Fincher. Jego debiutem pełnometrażowym był film „Obcy 3” (1992). Prawdziwy przełom nastąpił jednak z thrillerem „Siedem” (1995), który zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Kolejne filmy, takie jak „Gra” (1997), „Podziemny krąg" (1999), „Azyl” (2002) i „Zodiak” (2007), umocniły jego pozycję jako mistrza mrocznych opowieści.
Fincher był trzykrotnie nominowany do Oscara za najlepszą reżyserię za filmy: „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" (2008), „The Social Network” (2010) i „Mank” (2020). Zdobył również Złoty Glob, cztery nagrody Emmy oraz dwie nagrody Grammy za reżyserię teledysków.
Fincher współpracował z Netflixem przy produkcji seriali takich jak „House of Cards” (2013–2018) i „Mindhunter” (2017–2019), a także antologii animowanej „Miłość, śmierć i roboty” (2019–obecnie). Jego najnowszy film, „The Killer” (2023), również został wydany na tej platformie.
Kiedy premiera amerykańskiego „Squid Game”?
Chociaż Netflix nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery, według dostępnych informacji projekt Finchera ma być realizowany w 2025 roku. To oznacza, że American Squid Game może pojawić się najwcześniej pod koniec 2026 roku. Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia i potencjalnie rozbudowaną obsadę, fani muszą uzbroić się w cierpliwość.
Netflix rozbuduje uniwersum „Squid Game”?
„Squid Game” to najchętniej oglądany serial w historii Netflixa. Drugi sezon plasuje się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych nieanglojęzycznych produkcji, wyprzedzając nawet „Dom z papieru”. Sukces koreańskiego serialu skłonił platformę do rozwijania uniwersum. Wypowiedź twórcy oryginalnego „Squid Game”, Hwang Dong-Hyuka, potwierdza, że nie był oficjalnie informowany o spin-offie, ale jako fan Finchera z niecierpliwością oczekuje efektów jego pracy.
Co ciekawe, zdaniem wielu fanów 3. sezon „Squid Game” to najgorsza część w historii serialu. Nie wszystkim spodobało się zaskakujące zakończenie twórcy hitu Netfliksa, co potwierdzają recenzje na największych serwisach filmowych.
Zobacz także: Twórca "Squid Game" wyjaśnia finał 3. sezonu. Czy będzie spin-off hitu Netfliksa?