Netflix ma nowe „Dojrzewanie”? Ten serial o 13-latku w poprawczaku wami wstrząśnie
„Zły dzieciak” to izraelski serial dostępny na Netfliksie, opowiadający prawdziwą historię komika Daniela Chena. Przedstawia trudne dorastanie w zakładzie poprawczym i siłę humoru jako narzędzia przetrwania. Produkcja już pobiła serca polskich widzów i znalazła się w TOP10 rankingu popularności. Mamy hit na maj?

- Redakcja
Serial „Zły dzieciak” (ang. „Bad Boy”) to mocna historia nastoletniego chłopca, który trafia do brutalnego zakładu poprawczego po niejasnych wydarzeniach z przeszłości. Akcja toczy się w Izraelu i przedstawia surową rzeczywistość młodych osadzonych. Głównym bohaterem jest Dean Sheinman – błyskotliwy nastolatek, którego życie zmienia się diametralnie po postawieniu mu zarzutów kryminalnych. W świecie, gdzie dominują przemoc, hierarchia i brak współczucia, Dean próbuje przetrwać i nie stracić człowieczeństwa.
„Zły dzieciak” opowiada nie tylko o przemocy i beznadziei, ale również o sile przyjaźni, determinacji i wewnętrznej potrzebie śmiechu. Główna oś fabularna opiera się na konflikcie między bezdusznym systemem a chłopcem, który nie chce się poddać. Serial pokazuje brutalność izraelskiego systemu resocjalizacji nieletnich, ale także daje nadzieję – przez osobistą przemianę i potęgę poczucia humoru.
Kto stoi za serialem „Zły dzieciak” Netfliksa?
Za produkcję serialu odpowiada Ron Leshem – twórca znany z sukcesu serialu „Euforia”. Scenariusz powstał na podstawie prawdziwej historii Daniela Chena, izraelskiego komika, który sam spędził młodość w poprawczaku. Chen, dziś uznany artysta stand-upowy, dzieli się w serialu bolesnymi wspomnieniami ze swojej młodości, przekształcając traumę w inspirację dla widzów.
W rolę Deana wciela się debiutujący aktor, który doskonale oddaje złożoność emocjonalną postaci – od buntu, przez strach, po momenty czułości i szczerości. Reszta obsady to silna grupa izraelskich aktorów młodego pokolenia, którzy autentycznie prezentują życie za murami poprawczaka.
„Zły dzieciak” już podbija Netfliksa
„Zły dzieciak” zdobył uznanie krytyków i publiczności, stając się jednym z najmocniejszych izraelskich tytułów na Netfliksie. Serial otrzymał pozytywne recenzje za realistyczny obraz młodzieżowej przemocy, ale też za autentyczność i emocjonalną głębię postaci. Wyróżniany był za sposób ukazania traumy bez epatowania brutalnością oraz za umiejętne wplecenie elementów komediowych w dramatyczną narrację.
Krytycy podkreślają, że to jeden z nielicznych seriali, które w tak intymny sposób pokazują życie młodego człowieka „po tamtej stronie”. „Zły dzieciak” zyskał status „serialu do przemyślenia”, który wykracza poza standardowe dramaty młodzieżowe.
Zobacz także: Ten pikantny thriller jest nr 1 na polskim Netfliksie. Podbił ranking dzień po premierze