Niespodziewane doniesienia ws. miejsca pochówku Joanny Kołaczkowskiej. To tam spocznie legenda kabaretu
Joanna Kołaczkowska zmarła 17 lipca 2025 roku, w wieku 59 lat. Pogrzeb odbędzie się 28 lipca w Warszawie. W mediach pojawiły się szczegóły ceremonii i, jak wiadomo, rodzina wypełni ostatnią wolę artystki. Niespodziewanie do sieci trafiły kolejne doniesienia.

Joanna Kołaczkowska, wybitna artystka kabaretowa znana z występów w kabarecie Hrabi, zmarła 17 lipca 2025 roku. Miała 59 lat. Jej śmierć poruszyła całe środowisko artystyczne oraz tysiące fanów w Polsce, którzy przez lata śledzili jej pełne humoru i błyskotliwości występy.
Kołaczkowska była uznawana za jedną z najwybitniejszych postaci polskiego kabaretu, a jej twórczość pozostanie w pamięci widzów na długo. Znane są już szczegóły ceremonii pogrzebowej oraz miejsce spoczynku artystki.
Ceremonia pogrzebowa: dokładna data, miejsce i przebieg uroczystości
Pogrzeb Joanny Kołaczkowskiej odbędzie się w poniedziałek 28 lipca 2025 roku w Warszawie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą świętą w Kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Mimo że ceremonia główna będzie miała charakter świecki, zdecydowano się również na odprawienie mszy.
O godzinie 12:30 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przy ul. Powązkowskiej 43/45 rozpocznie się świecka ceremonia pożegnalna w sali ceremonialnej. To tam żałobnicy pożegnają artystkę, zgodnie z jej wolą.
Zobacz także: Wzruszające słowa księdza. Zdradził piękną tajemnicę Kołaczkowskiej
Wzruszające pożegnanie – Kołaczkowska spocznie obok Stanisława Tyma
Miejsce pochówku Joanny Kołaczkowskiej to Aleja Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Artystka spocznie w kwaterze F V, w pierwszym rzędzie, w grobie numer 1. Co wyjątkowe, tuż obok, w grobie numer 6, znajduje się miejsce spoczynku legendarnego aktora i satyryka Stanisława Tyma.
To niecodzienne zestawienie dwóch ikon polskiej kultury budzi wzruszenie i symbolicznie podkreśla znaczenie Kołaczkowskiej dla polskiej sceny artystycznej. Aleja Zasłużonych to miejsce, gdzie pochowani są najwięksi przedstawiciele kultury, nauki i życia społecznego Polski. Obecność Joanny Kołaczkowskiej w tym gronie to wyraz najwyższego uznania.
Ostatnia wola artystki
Zgodnie z ostatnią wolą Joanny Kołaczkowskiej, uczestników uroczystości pogrzebowej poproszono, aby nie przynosili kwiatów. Zamiast tego bliscy artystki apelują o wsparcie Fundacji Avalon – organizacji pomagającej osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym.
Podczas ceremonii na miejscu znajdować się będzie puszka z kodem QR, który umożliwi dokonanie darowizny bezpośrednio na rzecz Fundacji Avalon. Inicjatywa ta ma na celu uczczenie pamięci artystki w sposób, który pomaga innym, zgodnie z jej przekonaniami i wartościami.
Poruszający apel rodziny
Rodzina Joanny Kołaczkowskiej wystosowała wzruszający apel do wszystkich, którzy zamierzają uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych. Bliscy artystki proszą, aby w trakcie ceremonii nie składać kondolencji. Ich intencją jest, by to pożegnanie miało spokojny, refleksyjny charakter, bez zbędnych formalności.
Pogrzeb Joanny Kołaczkowskiej to wydarzenie, które bez wątpienia zapisze się w historii polskiej kultury. Zarówno jej twórczość, jak i wartości, które wyznawała, będą trwać w pamięci fanów i bliskich.

Zobacz także: Joanna Kołaczkowska wiedziała, jak chce odejść. Jej ostatnia wola zaskakuje