Reklama

Bartosz Obuchowicz, znany przede wszystkim z serialu „Na dobre i na złe”, w rozmowie z serwisem Jastrząb Post opowiedział o swoich zmaganiach z uzależnieniem od alkoholu. Aktor przyznał, że problem narastał powoli, ale konsekwentnie. W pewnym momencie zaczął tracić kontrolę nad swoim życiem. Uzależnienie nie pojawiło się nagle – był to proces, który trwał latami i powoli odbierał mu radość życia oraz sens codziennych działań.

Reklama

Bartosz Obuchowicz szczerze o trudnym momencie w życiu

W wywiadzie Obuchowicz opowiedział o chwili, która zmusiła go do refleksji. Przyznał, że doszedł do momentu, w którym życie stało się dla niego obojętne. Ta obojętność była sygnałem, że coś musi się zmienić. Nie potrafił już udawać przed sobą, że wszystko jest w porządku. To był moment przełomowy, w którym zdecydował się na działanie. Aktor miał świadomość, że sam już sobie nie poradzi, dlatego sięgnął po profesjonalną pomoc, która przyniosła efekty.

Mnie przeraziła obojętność. Wszystko przestało mnie bawić i życie mi obojętniało. To był impuls i strach, który spowodował, że wziąłem się za siebie i poszedłem po pomoc
przyznał aktor.

Obuchowicz podkreślił, że nie poradziłby sobie z uzależnieniem sam. Zaznaczył, że alkoholizm to choroba, której nie da się pokonać w pojedynkę. Kluczowe było dla niego wsparcie terapeuty lub drugiego alkoholika. Dzięki otwarciu się na pomoc innych, mógł rozpocząć drogę do trzeźwości. Wspomniał również o znaczeniu terapii i jak duży wpływ miała ona na jego proces zdrowienia.

Trzeba mówić o tym głośno – alkoholizm jest chorobą, z którą nie poradzimy sobie sami. Potrzebujemy drugiej osoby: albo terapeuty, albo drugiego alkoholika
wyjaśnił.

Kim jest Bartosz Obuchowicz?

Bartosz Obuchowicz to polski aktor filmowy, telewizyjny i dubbingowy, urodzony 3 marca 1982 roku w Warszawie. Swoją karierę rozpoczął w młodym wieku, zdobywając uznanie zarówno wśród widzów, jak i krytyków.

Debiutował w 1995 roku w filmie „Cwał” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, za który otrzymał nagrodę indywidualną za rolę dziecięcą na 21. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kolejnym znaczącym punktem w jego karierze była rola w filmie "Stacja" (2001), za którą zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego na 26. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Największą popularność przyniosła mu rola Tomka Burskiego w serialu „Na dobre i na złe”, w którym występował od 1999 do 2011 roku. Występował również w innych serialach telewizyjnych, takich jak „Julia”, „Czas honoru”, „Prosto w serce”, „Dziewczyny ze Lwowa” czy „Leśniczówka”. Obuchowicz ma na swoim koncie także udział w wielu filmach fabularnych, m.in. „Haker” (2002), „Czas surferów” (2005), „Senność” (2008), „Tajemnica Westerplatte” (2013), „Underdog” (2019) oraz „Zenek” (2020).

W ostatnich latach aktor zagrał w serialu Netfliksa „Kibic” oraz filmie „Zgon przed weselem”.

Reklama

Zobacz także: Beata Kozidrak przerwała milczenie. Nagle wydała komunikat

Bartosz Obuchowicz: "Życie mi obojętniało" – szczera spowiedź aktora o uzależnieniu
Bartosz Obuchowicz: "Życie mi obojętniało" – szczera spowiedź aktora o uzależnieniu Pawel Wodzynski/East News

Reklama
Reklama
Reklama